Ανατροπή σε 5 λεπτά για τη Ρεάλ, 5-2 τη Μαγιόρκα

Η Μαγιόρκα προηγήθηκε δύο φορές στο πρώτο ημίχρονο, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης... συμμορφώθηκε στην επανάληψη και διέλυσε με 5-2 τους Νησιώτες.Η Μαγιόρκα ξεκίνησε δυνατά το ματς και μπήκε μπροστά στο σκορ στο 6 λεπτό με τον Ενσουέ, αλλά ο Ιγκουαϊν απάντησε στο 15` για το 1-1.
Οι φιλοξενούμενοι, όμως, είχαν κέφια στην επίθεση και στο 21` ο Αλφάρο έκανε το 1-2, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος, όμως, οι παίκτες της Ρεάλ μπήκαν στο γήπεδο... μεταμορφωμένοι προς το καλύτερο και μέσα σε 5 λεπτά "καθάρισαν" το ματς.
Στο 52` ο Κριστιάνο Ρονάλντο ισοφάρισε σε 2-2, στο 54` ο Μόντριτς έβαλε μπροστά τη Βασίλισσα (3-2) και στο 57` ο Ιγκουαϊν... σφράγισε τη νίκη.
"Κερασάκι" στην τούρτα το γκολ του Μπενζεμά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, που διαμόρφωσε το τελικό 5-2.