Εκανε σεφτέ η ΤΣΣΚΑ

Στο... ντέμρπι της 3ης θέσης του 4ου ομίλου στο Champions Legaue η ΤΣΣΚΑ επικράτησε 3-2 της Πλζεν στη Ρωσία.Οι Τσέχοι προηγήθηκαν, ωστόσο στη συνέχεια η ΤΣΣΚΑ πήρε τον έλεγχο και έφτασε στη νίκη ανατροπή. Αυτογκόλ για... όσκαρ από τον Ρέζνικ, για το οποίο όμως ευθύνεται ο γκολκίπερ της Πλζεν, Κόζατσικ.

Η Πλζεν προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με τον Ράιτοραλ, που πλάσαρε σε κενή εστία... ύστερα από καραμπόλα στη ρώσικη άμυνα.

Ο Τόσιτς με κοντινό πλασέ ισοφάρισε στο 19', για να "σερβίρει" δέκα λεπτά αργότερα έτοιμο γκολ στον Χόντα, που με εκπληκτικό πλασέ έκανε το 2-1.

Στο 78' έγινε η φάση της... χρονιάς. Ο Ρέζνικ γύρισε την μπάλα στν Κόζατσικ κι αυτός δεν έκανε... ποτέ κοντρόλ, βλέποντας την μπάλα να καταλήγει αργά και βασανιστικά στα δίχτυα του.

Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπάκος μείωσε στο τελικό 3-2, αφού εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Ακινφέεφ.

Η ΤΣΣΚΑ πήρε τους πρώτους της τρεις βαθμούς στη διοργάνωση. Στο... μηδέν έμεινε η Πλζεν.