Εμειναν στο 1-1 Πανιώνιος και Παναιγιάλειος

Ο Πανιώνιος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 στο φιλικό παιχνίδι με αντίπαλο τον Παναιγιάλειο, που έγινε το Σάββατο (10/8) στο στάδιο της Νέας Σμύρνης. Δοκιμάστηκε ο αιγύπτιος επιθετικός, Ελ Γκαμπάς, από τον Παντέλη.Ο Πανιώνιος ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του φιλικού, ωστόσο έμεινε στο ισόπαλο 1-1- με τον Παναιγιάλειο στην Νέα Σμύρνη.

Οι κυανέρυθροι πήραν το προβάδισμα στο σκορ, με πλασέ του Κούρου μετά από σέντρα του Ντούνη στο 24' και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα 1-0.

Στο δεύτερο μέρος, ο Παναιγιάλειος κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1, με γκολ του Ραχίμ στο 57'. Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα, όταν στο 65' η εκτέλεση φάουλ του Λάσνικ σταμάτησε στο δοκάρι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο προπονητής του Πανιωνίου, Νίκος Παντέλης, δοκίμασε τον αιγύπτιο επιθετικό, Ελ Γκαμπάς.

Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Κούρος, Αυλωνίτης, Λαμπρόπουλος, Μητρόπουλος, Ντούνης, Παναγιωτούδης, Μαρουκάκης, Μενδρινός, Κολοβός.
Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι: Πάνος, Λιόλιος, Λάσνικ, Παπαδόπουλος, Καλτσάς, Παντίδος, Κουλουχέρης.

Παναιγιάλειος: Μπότος, Σανδραβέλης, Παπαχρήστος, Παπαδόπουλος, Ιωάννου, Ριζογιάννης, Γκοντζούλης, Μπούνας, Αλεξάντροβιτς, Λαζανάς, Φλίγκος.
Επαιξαν και οι: Ανδρούτσος, Μαυρόπουλος, Αγγουρίδης, Διαμαντόπουλος, Ρεκλείτης, Σούλης, Ακπαρίδης, Ραχίμ, Μπαλτιμάς.