Εμφραγμα στο 94' για Μπολόνια, σκόραρε ο Κονέ

Η Μπολόνια κρατούσε την νίκη μέχρι το 94', αλλά σε εκείνο το σημείο η Τορίνο ισοφάρισε και έσωσε τον βαθμό στο Ρενάτο Νταλ' Αρα (2-2), στο πλαίσιο της 31ης αγωνιστικής της Serie A. Ο Παναγιώτης Κονέ ισοφάρισε σε 1-1 για τους γηπεδούχους στο 65' και αντικαταστάθηκε στο 88', ενώ ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος ξεκίνησε στο βασικό σχήμα των ροσομπλού και αγωνίστηκε 61 λεπτά.Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ.

Στο 25', μετά από απόκρουση του Κούρτσι σε σουτ του Σαντάνα, ο Μπαρέτο με κοντινή κεφαλιά σε κενή εστία, έκανε το 1-0 για την Τορίνο.
Παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων στην συνέχεια, το 1-0 υπέρ της Τορίνο έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους.
Οι ροσομπλού αύξησαν την πίεση τους στο δεύτερο μέρος, με στόχο την ισοφάριση και δικαιώθηκαν στο 65', όταν ο Κονέ με κεφαλιά, έφερε το ματς στα ίσια για την Μπολόνια (1-1).
Η Μπολόνια συνέχισε να έχει την υπεροχή και στο 86' έκανε την ανατροπή και πήρε το προβάδισμα με 2-1, με σουτ του Γκουαρέντε από το ύψος της περιοχής.
Ωστόσο, εκεί που όλα έδειχναν ότι η Μπολόνια θα έπαιρνε το τρίποντο, η Τορίνο βρήκε τον τρόπο στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να σώσει τον βαθμό της ισοπαλίας, με ήρωα της τελευταίας στιγμής τον Μπιάνκι.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής: