Εύκολο 2-0 για την ΤΣΣΚΑ, 90-68 την Κάχα Λαμποράλ

Μία νίκη μακριά από το Final 4 του Λονδίνου βρίσκεται η ΤΣΣΚΑ, που επικράτησε εύκολα με 90-68 της Κάχα Λαμποράλ στην Μόσχα και έκανε το 2-0 στην σειρά των πλέι οφ της Euroleague.Κρστιτς (16 π.), Ερτσεγκ (16 π.), Καούν (16 π.) και Τεόντοσιτς (14 π.) οι καλύτεροι για την ομάδα του Μεσίνα, ενώ από το συγκρότημα του Τάμπακ διακρίθηκαν οι Λάμπε (19 π.), Σαν Εμετέριο (13 π.) και Κοζέρ (12 π.).

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν δυνατά την αναμέτρηση και κατάφεραν να προηγηθούν με εννέα (21-12), στο 7'. Ωστόσο, με πρωταγωνιστή τον Καούν, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο στο -6 (20-26).

Το σκηνικό του αγώνα άλλαξε στο δεύτερο δεκάλεπτο. Η ομάδα του Μεσίνα επέβαλε πλήρως τον ρυθμό της σε άμυνα και επίθεση και με επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 24-11, πήγε στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με +7 (44-37).

Η ομάδα του στρατού συνέχισε να κυριαρχεί στο παρκέ και στο τρίτο δεκάλεπτο και με τους Τεόντοσιτς, Κρστιτς, Ερτσεγκ και Κριάπα, έκανε σερί 14-0, ξέφυγε με 20 (63-43) στο 28', τελειώνοντας ουσιαστικά την αναμέτρηση.

Η ΤΣΣΚΑ έφτασε την υπέρ της διαφορά στο +28 (87-59), για να επικρατήσει εύκολα με το τελικό 90-68 και να κάνει το 2-0 στην σειρά των πλέι οφ της Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 24-11, 25-13, 21-18.