Ζαλμάς: Δείξαμε ψυχικά αποθέματα και κερδίσαμε τον ΠΑΟΚ

Στα ψυχικά αποθέματα, που είχε ο Παμβοχαϊκός ώστε να γυρίσει το ματς και να κερδίσει τον ΠΑΟΚ, στάθηκε ο προπονητής της ομάδας του Βραχατίου, Νίκος Ζαλμάς
Ο προπονητής του Παμβοχαϊκού Νίκος Ζαλμάς δήλωσε μετά τη νίκη επί του ΠΑΟΚ: "Θα μπορούσαμε να νικήσουμε 3-0 εάν ήμασταν πιο προσεκτικοί. Ο ΠΑΟΚ είναι ομάδα πλήρης και σε προβληματίζει με αλλαγές και πολλά είδη σέρβις. Δεν προσέξαμε στο ξεκίνημα του 1ου και του 4ου σετ και αυτό το πληρώσαμε.
Η ομάδα έδειξε μεγάλα ψυχικά αποθέματα και πήραμε τη νίκη με ανατροπή στο 5ο σετ και παρότι συνολικά κάναμε λάθη. Συγχαρητήρια στα παιδιά. Κάναμε το 1-0 στις νίκες και τίποτα περισσότερο. Είναι ένα ψυχολογικό προβάδισμα 5% και τίποτα περισσότερο.
Η κούραση σαφώς και θα μετρήσει σε αυτή τη σειρά των αγώνων. Και οι δύο ομάδες έχουν γεμάτο ρόστερ και πολλές αλλαγές. Αύριο έχουμε ένα ακόμα δύσκολο ματς. Περιμένουμε ακόμα περισσότερο κόσμο στο γήπεδο".