Η φάση της τεχνικής ποινής στον Διαμαντίδη (vids)

Ο Παναθηναϊκός γνώρισε αναπάντεχη ήττα από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη, έχοντας σοβαρά παράπονα από τη διαιτησία.Οι πράσινοι θεωρούν πως οι διαιτητές δεν έπαιξαν 50%-50% και ευνόησαν τους γηπεδούχους, ενώ στέκονται σε μία φάση 35 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος κι ενώ το σκορ ήταν 59-56 υπέρ των κυανέρυθρων.
Σε αυτή τη φάση ο Αθηναίου πιέζει και τελικά κλέβει την μπάλα από τον Διαμαντίδη, ο οποίος εκνευρίζεται, διαμαρτύρεται έντονα στους διαιτητές και δέχεται τεχνική ποινή. Ο Γιάνκοβιτς αξιοποίησε τις βολές και ο Πανιώνιος έφτασε στη νίκη.
Η φάση, πάντως, είναι δύσκολη ακόμη και στο ριπλέι. Δείτε τη...

Παρακολουθήστε ακόμη βίντεο με τα τρία τελευταία δραματικά λεπτά του αγώνα. Μετά το 5ο λεπτό του βίντεο φαίνεται και η έντονη αντίδραση του Διαμαντίδη, που του κόστισε και την τεχνική ποινή