Σοκ στις καθυστερήσεις για την Μπέτις

Μια ανάσα από την πρώτη της νίκη, ύστερα από 63 ημέρες και 8 αγωνιστικές... νηστείας, βρέθηκε η Μπέτις, ωστόσο στο τέλος δεν τα κατάφερε! Η ομάδα της Σεβίλης αναδείχτηκε ισόπαλη 2-2 με τη Ράγιο Βαγιεκάνο στο ντέρμπι των ουραγών και παραμένει στην τελευταία θέση της Primera με μόλις 9 βαθμούς σε 15 αγωνιστικές.Για την Μπέτις, που ήθελε να "πιάσει" τις Αλμερία, Βαγιεκάνο και Βαγαδολίδ στους 12 βαθμούς το ματς ήταν "must win". Βρέθηκε πολύ κοντά στη νίκη, ωστόσο ο Μπουένο στο 1ο λεπτό των καθυστερήσεων την πλήγωσε, γράφοντας το τελικό 2-2.

Οι γηπεδούχοι, μάλιστα, προηγήθηκαν δύο φορές. Με τον Αμάγια στο 26' και τον Βερδού στο 81'. Απαντήσεις είχε ο Μπουένο, ισοφαρίζοντας αρχικά στο 51' (1-1) και στη συνέχεια στις καθυστερήσεις του αγώνα (2-2).