Τέταρτη σερί νίκη για Νιούκαστλ, 2-1 την Γουέστ Μπρομ

Την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στην Premier League πέτυχε η Νιούκαστλ, που επικράτησε δύσκολα με 2-1 της Γουέστ Μπρομ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής.Στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας ανέβηκε η Νιούκαστλ, μετά τη δύσκολη νίκη της με 2-1 επί της Γουέστ Μπρομ στο Σεντ Τζέιμς Παρκ.

Οι γηπεδούχοι πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο με προβάδισμα 1-0, με τον Γκουφράν να ανοίγει το σκορ στο 36'.

Στο 53', ο Μπραντ, μετά από ασίστ του Λονγκ, ισοφάρισε σε 1-1 για τους φιλοξενούμενους, ωστόσο τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σισοκό, μετά από πάσα του Ρεμί, έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στις Καρακάξες, με 2-1.

Η Γουέστ Μπρομ δεν μπόρεσε να ισοφαρίσει για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση, με την Νιούκαστλ να κρατάει το υπέρ της 2-1 μέχρι το τέλος και να παίρνει τη νίκη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι σκόρερ και το υπόλοιπο πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής:
Σάββατο (30/11)
Αστον Βίλα - Σάντερλαντ 0-0
Κάρντιφ Σίτι - Αρσεναλ 0-3 (29', 90'+3' Ράμσεϊ, 86' Φλαμινί)
Εβερτον - Στόουκ Σίτι 4-0 (45' Ντεουλοφέου, 49' Κόουλμαν, 58' Οβιέδο, 79' Λουκάκου)
Νόριτς Σίτι - Κρίσταλ Πάλας 1-0 (30' Χούπερ)
Γουέστ Χαμ - Φούλαμ 3-0 (47' Ντιαμέ, 82', 89' Κόουλ)
Νιούκαστλ - Γουέστ Μπρομ 2-1 (36' Γκουφράν, 57' Σισοκό - 53' Μπραντ)