Χέρι-χέρι Βέλγιο και Κροατία

Με νίκες προχώρησαν Βέλγιο και Κροατία, που μοιράζονται την κορυφή του 1ου προκριματικού ομίλου για το Μουντιάλ 2014
Συνέχεια στο αήττητο σερί τους έδωσαν Βέλγιο και Κροατία, που συνεχίζουν να μάχονται για την πρώτη θέση, που οδηγεί απευθείας στα τελικού του Παγκοσμίου Κυπέλλου.
Μετά το 2-0 στα Σκόπια, οι βέλγοι κέρδισαν και εντός έδρας την ΠΓΔΜ, αυτή τη φορά με 1-0. Σκόρερ του μοναδικού τέρματος ήταν στο 62' ο Αζάρ.
Την ίδια ώρα η Κροατία πήρε μεγάλη νίκη στην Ουαλία με ανατροπή στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μπέιλ, αλλά τον τελευταίο λόγο τον είχαν οι κροάτες.
Ο Λοβρέν στο 77' ισοφάρισε και τρία λεπτά πριν το τέλος ο Εδουάρδο χάρισε τη νίκη και τους πολύτιμους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.
Στο τρίτο ματς του ίδιου ομίλου, το οποίο ουσιαστικά δεν είχε μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, η Σερβία νίκησε 2-0 την Σκωτία.