Σχορτσανίτης: Αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς

Το εύκολο 2-0 του Παναθηναϊκού επί του Πανιωνίου είναι αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς, όπως δήλωσε μετά το τέλος του δεύτερου αγώνα ο σέντερ του Παναθηναϊκού, Σοφοκλής Σχορτσανίτης."Και βέβαια είμαστε ικανοποιημένοι από τις εμφανίσεις και τις νίκες μας στα δύο πρώτα ματς. Ο προπονητής ζήτησε συγκέντρωση και καλή άμυνα και το κάναμε. Οσο πιο σκληρά δουλεύεις, θα σου βγει.

Και στα δύο ματς καταφέραμε στην τρίτη περίοδο μετά από σκληρή δουλειά στα πρώτα δύο δεκάλεπτα να πάρουμε διαφορά", είπε αρχικά ο σέντερ του Παναθηναϊκού.

Για την ήττα του Παναθηναϊκού στη Νέα Σμύρνη στην κανονική περίοδο, ενόψει του τρίτου αγώνα της σειράς (3/6), είπε: "Η κανονική περίοδος είναι τελείως διαφορετική υπόθεση από τα πλέι οφ.

Εχει ιδιαιτερότητα το ματς της Δευτέρας (3/6), αλλά σημασία έχει να συνεχίσουμε την σκληρή δουλειά στην άμυνα και να έχουμε συγκέντρωση στην επίθεση".