"Ασφαιρες" οι... ρεζέρβες της ΑΕΚ

Στο 0-0 έμεινε η ΑΕΚ σε φιλικό παιχνίδι με τον Αρη Πετρούπολης που έγινε για όσους δεν αγωνίστηκαν, ή έπαιξαν για λίγα λεπτά στο κυριακάτικο ματς πρωταθλήματος με την Θύελλα Ραφήνας.Ο Τραϊανός Δέλλας έχει πλέον καθιερώσει ένα φιλικό ματς κάθε Δευτέρα, για όσους δεν ξεκινούν στην βασική ενδεκάδα του αγώνα πρωταθλήματος της Κυριακής.

Αυτή την φορά αντίπαλος ήταν ο Άρης Πετρούπολης και το ματς έληξε χωρίς γκολ. Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν και ο Τσιρίλο και ο Πόποβιτς. Αναλυτικά οι δυο ενδεκάδας που δοκίμασε ο Δέλλας σε κάθε ένα από δυο 45άλεπτα:
Στο πρώτο ημίχρονο η ενδεκάδα της Ένωσης αποτελούταν από τους Καραγκιολίδη, Αργυρίου, Πεταυράκη, Τσούπρο, Τσιρίλο, Γροντή, Κάτσικα, Παληαρούτα, Τσεβά, Μούργκα, Ζιβάνοβιτς και Πόποβιτς.

Στην επανάληψη ο Δέλλας χρησιμοποιήσε τους Τσέλιο, Αργυρίου, Τζανετόπουλο, Ντούμπερετ, Δημγκιόκα, Τζάθα, Ζιβάνοβιτς, Μούργκα, Παληαρούτα, Καζβιρόπουλο και Θαναηλάκη.